sobota, Grudzień 22Zawód: AGENT! Marzy Ci się praca WYWIADOWCZA?! Podpowiadamy, JAK zostać AGENTEM wywiadu! (VIDEO)

Zawód: AGENT! Marzy Ci się praca WYWIADOWCZA?! Podpowiadamy, JAK zostać AGENTEM wywiadu! (VIDEO)

Praca wywiadowcza, rozpoznawanie i przeciwdziałanie zagrożeniom zewnętrznym, rozpoznawanie międzynarodowego terroryzmu, ekstremizmu czy rozpracowywanie międzynarodowych grup przestępczych. Wszystko to brzmi bardzo ekscytująco! Ale… jak zostać agentem?!

 

Jak się okazuje polska Agencja Wywiadu prowadzi rekrutację do swoich szeregów. Na stronie Agencji czytamy:

 

„Jeśli szukasz pracy innej niż wszystkie, chcesz zaangażować się w działania na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków oraz międzynarodowej pozycji naszego Kraju, wyślij formularz zgłoszeniowy.”

 

Kto może ubiegać się o pracę? Na początek trzeba spełnić wymogi formalne wynikające z przepisów prawa. Są to:

 • obywatelstwo polskie,
 • pełnia praw publicznych,
 • nieskazitelna postawa moralna, obywatelska i patriotyczna,
 • rękojmia zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych (Ustawa o ochronie informacji niejawnych z 5 sierpnia 2010 r.),
 • co najmniej średnie wykształcenie i określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczna (komisja lekarska) i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych, wymagających szczególnej dyscypliny służbowej.

 

Jeśli chodzi o stanowiska oficerskie:

 • spełnienie wymogów formalnych (ustawowych),
 • wykształcenie wyższe,
 • znajomość języków obcych,
 • gotowość do wyjazdów,
 • ukończone specjalistyczne kursy oraz szkolenia,
 • unikalne umiejętności i predyspozycje,
 • umiejętność adaptacji do szybko zachodzących zmian.

 

Aby aplikować do Agencji Wywiadu w pierwszym rzędzie trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie aw.gov.pl.

A jak Agencja zachęca do pracy, można zobaczyć na poniższym filmie!

źródło: aw.gov.pl

 

Kręcina i Listkiewicz uniewinnieni! Wyrok nieprawomocny!

Kręcina i Listkiewicz uniewinnieni! Wyrok nieprawomocny!

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa uniewinnił w piątek b. działaczy PZPN i Widzewa Łódź w procesie dotyczącym niegospodarności Związku i działania na szkodę wierzycieli piłkarskiej spółki Widzew Łódź. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Sprawa ujrzała światło dzienne w 2002 roku, a proces toczył się do wczoraj.

Zdaniem prokuratury w 2000 r. miał on polecić przekazanie należnych Widzewowi z tytułu praw telewizyjnych środków finansowych innemu podmiotowi. Dzięki temu – z pominięciem zajętych w postępowaniach egzekucyjnych rachunków bankowych klubu – z rachunku bankowego PZPN przekazano ponad 7 mln zł na rzecz niemieckiej firmy J.A.G. Sportmarketing GmbH.

W ten sposób, zdaniem prokuratury, działano na szkodę wierzycieli łódzkiego klubu, m.in. piłkarzy, trenerów, innych klubów oraz instytucji.

W tej  sprawie postawiono zarzuty także b. wiceprezesowi związku Eugeniuszowi Kolatorowi i b. sekretarzowi generalnemu PZPN Zdzisławowi Kręcinie.

 Według śledczych zarzuty stawiane oskarżonym dotyczyły różnych kwot, które sięgały łącznie ponad 15 mln zł.

Aktem oskarżenia objętych zostało w sumie dziewięć osób. Oprócz Listkiewicza, Kolatora i Kręciny są to b. właściciele, prezesi, działacze i pełnomocnicy Widzewa, m.in.: Andrzej Jakub Grajewski, Andrzej Pawelec (zgodzili się na podawanie pełnych danych osobowych), Andrzej W. i Mirosław C.

Magda Kośny/onet

Nie do wiary! Posłowie .Nowoczesnej nie wiedzą, na jaką ustawę głosują!

Nie do wiary! Posłowie .Nowoczesnej nie wiedzą, na jaką ustawę głosują!

Dzisiaj w Sejmie miało miejsce wydarzenie, które powinno dać do myślenia wyborcom zarówno popierającym partię rządzącą, jak i totalną opozycję!

Spójrzmy prawdzie w oczy – nie mamy tutaj do czynienia z nowo wybranymi reprezentantami pewnej części społeczeństwa, ale ludźmi, którzy zasiadają w ławach (p)oselskich od dwóch lat! Powtarzam od dwóch!

Dlatego jakiekolwiek tłumaczenie w stylu „to są nowi posłowie i nie wiedzą, jaka ustawa jest właśnie przegłosowywana” uważam za istny kabaret, który .Nowoczesna prezentuje na każdym kroku, odkąd wykluła się z jaja złożonego przez „tego, który musiał odejść” w osobie Ryszarda Petru.

Normalnie jest tak, iż do zapoznania się z daną ustawą, wyznacza się posłów, którzy dają innym wcześniej znać, parafrazując frazę Hymnu Polskiego – jak głosować mamy. Wynika z tego, że Nowocześni mają nowocześniejszy sposób na rozwiązywanie takich problemów. Nie zapoznają się z ustawami, poddanymi pod głosowanie lecz głosują odwrotnie do PiS-u – w tym wypadku: przeciw. Jednakże nie zdając sobie sprawy, że projekt kierowany do komisji poprzez naciśniecie przycisku i podniesienie ręki, nie był tym, za który go uważali. Był projektem liberalnym, tym który chcieli skierować do komisji do dalszej pracy nad nim.

Cóż. By żyło się le… NOWOCZEŚNIEJ!

 

Autor: Magda Kośny

Dramat w Bytomiu! Lekarze walczą o życie czteromiesięcznego dziecka skatowanego przez rodziców!

Dramat w Bytomiu! Lekarze walczą o życie czteromiesięcznego dziecka skatowanego przez rodziców!

4-miesięczna dziewczynka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze walczą o jej życie. Matka trafiła do aresztu. Do dramatycznych wydarzeń doszło w Bytomiu.

Lekarze wciąż walczą o życie dziecka, które z poważnym urazem głowy trafiło do szpitala. Dziecko jest w ciężkim stanie. Gdy ojciec dziewczynki spostrzegł, że ta nie oddycha – postanowił wezwać karetkę pogotowia.

26-letniej matce dziecka postawiono już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu własnego dziecka. Ojcu – narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Mężczyzna został objęty nadzorem policji. W momencie zatrzymania dwojga rodziców, oboje byli pod wpływem alkoholu.

Kobiecie grozi do 10 lat więzienia; ojciec może być pozbawiony wolności najdłużej 5 lat. Policja i prokuratura podjęła działania mające ustalić szczegóły wyrządzenia obrażeń u 4-miesięcznej dziewczynki.

msm/tvp info